vozidla baner

Renovácie vozidiel z našej zbierky

Nie vždy si vozidlá kúpime v stave určenom na vozenie. Našim koníčkom je aj renovácia a potom si o to viac užívame vozenie, keď je za ním kus vlastnej práce. Pripravili sme pre Vás niekoľko renovácií vozidiel z našej zbierky.

Radi by sme Vám predstavili renováciu Dodge Charger z roku 1972.

Vozidlo bolo v dobrom stave, ale nový lak a čalúnenie sedadiel už bolo potrebné. Ako to už býva zvykom pred lakovaním, z vozidla sme demontovali svetlá, lišty, znaky, tesnenia atď. a holá karoséria išla na pieskovanie a lakovanie. Sedadlá boli demontované a zanesené na prečalúnenie, nakoľko pôvodná koža bola už miestami popraskaná. Motor, prevodovka a brzdy prešli kompletnou renováciou, rovnako ako všetky chrómové časti, ktoré sme dali novo pochrómovať.

Po nalakovaní majiteľ začal pomaly vozidlo skladať do pôvodného stavu. Sú to veľmi detailné práce, ktoré si vyžadujú veľa času a precíznosti. Keď už vozidlo dostávalo svoj vzhľad, namontovali sa aj prečalúnené sedadlá a doladili sa úpravy na motore. Vozidlo dostalo svoj finálny vzhľad a odvtedy najazdilo už niekoľko stoviek kilometrov.