vozidla baner

Renovácie vozidiel z našej zbierky

Nie vždy si vozidlá kúpime v stave určenom na vozenie. Našim koníčkom je aj renovácia a potom si o to viac užívame vozenie, keď je za ním kus vlastnej práce. Pripravili sme pre Vás niekoľko renovácií vozidiel z našej zbierky.

Edsel Pacer je automobil vyrábaný a predávaný firmou Edsel v roku 1958. Pacer bol postavený z kratšej užšej platformy Edsel Ranger v spolupráci s Fordom. Pacer predstavoval krok smerom nahor od modelu Ranger. Všetky Pacery jazdili na rázvore Ford v rozmeroch 2997 mm, motor mal 363 konských síl. Trojstupňová manuálna prevodovka bola v štandardnej výbave. Kupujúci si mohli priplatiť za trojrýchlostnú automatickú prevodovku alebo si mohli zvoliť edselov Teletouch, ktorý umiestnil tlačidlá voľby pohonu na volant.

Naše vozidlo Edsel Pacer z roku 1958 bolo v dobrom stave, ale nový lak a čalúnenie sedadiel už bolo potrebné. Ako to už býva zvykom pred lakovaním, z vozidla sme demontovali všetky časti, ktoré by pri lakovaní prekážali a holá karoséria išla na pieskovanie a lakovanie. Sedadlá boli demontované a odovzdané na prečalúnenie, nakoľko pôvodná látka vykazovala známky času. Kompletnou renováciou prešli aj motor, prevodovka a brzdy, rovnako ako všetky chrómové časti, ktoré dostali nový chrómový lesk.

Po všetkých týchto prácach, na ktorých sa podieľalo množstvo odborníkov, začal majiteľ vozidlo skladať do pôvodného stavu. Znie to jednoducho, ale skladanie si vyžaduje svoj čas. Na dobré veci sa oplatí počkať a tak vozidlo nakoniec dostalo svoj finálny vzhľad a odvtedy najazdilo už niekoľko stoviek kilometrov a získalo niekoľko ocenení na rôznych podujatiach.

Fotogaléria: